Optymalizacja SEO co to jest. W tym wpisie zaczniemy omawiać zagadnienie optymalizacji SEO. Masz nowego bloga i nie wiesz jak na nim dobrze zoptymalizować wpis pod SEO? Omówię Ci jak, to zrobić w kilku krokach, ale znając mnie znowu się rozpiszę 😉 Zacznijmy od tego, po co się optymalizuje wpis pod kątem SEO na swoim blogu i po drugie, jakie korzyści się z tym wiążą. Mianowicie chodzi o konkretny artykuł, który umieściłeś na swojej stronie i chcesz, aby go inni zauważyli… Jak już wiesz jak założyć bloga, to teraz zajmijmy się optymalizacją.

Optymalizacja SEO co to jest?

Optymalizacja SEO

Blogerzy po to robią aby po jakimś czasie, nawet kilku miesiącach od napisania artykułu uplasowali się na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania. TO GENERUJE POTĘŻNY RUCH w zależności jeszcze od frazy kluczowej, lub słowa kluczowego, które może być konkurencyjne i oblegane przez różne firmy. Na początku wybieraj mało konkurencyjne frazy. Zbadasz to w narzędziu zwanym Google keyword planner.

A po co to robią? A po to, bo przecież tylko pierwsza strona w wynikach wyszukiwań ma największe wejścia odwiedzających i co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo zdobycia czytelnika swojego bloga lub nawet klienta sklepu internetowego 😉 Czyli Twój blog zaczyna żyć i jest na nim prowadzona dyskusja, a nie wisi martwy w blogosferze ;D Mając bloga z życiem, możesz skutecznie zarabiać przez internet.

Pierwsze miejsce w Google

Optymalizacja SEO co to jest…Przykładem optymalizacji SEO jestem właśnie Ja. Pisze o tym post i jednocześnie myślę o optymalizacji pod kątem słowa lub frazy kluczowej, abyś trafił na ten wpis w pierwszej trójce GOOGLE 😉 i się dowiedział jak zoptymalizować wpis SEO. Optymalizacja SEO co to jest. Teraz już wiesz czym jest optymalizacja SEO. Teraz druga sprawa jak to zrobić i jakim narzędziem się posłużyć.

Jeśli szukasz odpowiedzi na ten temat, to znaczy że prawdopodobnie masz świeżo założonego bloga lub coś w tym stylu i chcesz aby Twój twór w postaci nowo napisanego artykułu miał jakąkolwiek widoczność w internecie 😉 Zrozumiałe przecież, bo piszesz dla innych, a nie dla siebie 😉 Piszesz o tym co wiesz i chcesz podzielić się z innymi, tak jak Ja z Tobą w tym wpisie na ten właśnie temat 😉

Optymalizacja SEO co to jest. Podsumowanie

Tak więc na pytanie „optymalizacja SEO co to jest” znasz odpowiedz. Sumując jest to działanie mające na celu zajęcie po pewnym czasie pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania pod dana frazą. Po to aby pozyskać wiernych czytelników. Teraz zastanów się o czym piszesz i jaka fraza do tego pasuje. Generalnie często fraza kluczową jest pytanie, a odpowiedzią Twój artykuł na blogu. Jeśli przykładowo piszesz artykuł o papugach, to z góry zdefiniuj frazę kluczową, czyli zapytanie na które Twój wpis będzie odpowiedzią 😉

Np. na blogu umieszczasz artykuł na temat papug i opisujesz w artykule, co lubią jeść papugi faliste. Więc Twoją frazą  kluczową wypada aby była: „Ulubione jedzenie papugi falistej”. Kumasz o co biega? Po prostu stawiasz się w roli pytającego, który zdobędzie odpowiedz w Twoim wpisie na ten temat. Proste? No proste.

Schody się zaczynają jak wiesz co i jak, ale nie wiesz jak ugryźć. Z pomocą przychodzi wtyczka zwana Yoast SEO. Jest to wtyczka, którą instalujesz na swoim blogu WordPress w panelu administracyjnym i automatycznie pokazuje Ci natężenie słów kluczowych w Twoim tekście i podpowiada ile czynności masz zrobić aby cały artykuł był pożyteczny dla wujka Google i z biegiem czasu Cię wyniósł z wynikach wyszukiwania na samą górą.

Narzędzie do optymalizacji SEO

Wtyczka jest w wersji darmowej i Pro. Ja mam darmową i mimo wszystko daję radę jeśli chodzi o optymalizację SEO pojedynczych wpisów na moim blogu. Najlepsza wtyczka, którą znalazłem. 😉 Zainstaluj i zobacz jaka praca jest łatwiejsza i jak łatwo zrozumieć zagadnienie optymalizacji SEO. Po czasie nabierzesz nawyku odpowiedniego pisania, że potem rzadko z niej będziesz korzystał.

Ja zaglądam aby się tylko upewnić, a i tak często mnie zaskakuje i nagania na poprawienie napisanego tekstu pod kątem SEO. Rezultaty przychodzą z czasem. Musisz mieć na uwadze czas indeksowania Twojej witryny. Cierpliwość zostanie nagrodzona 😉 Pozdrawiam i do następnego artykułu SEO 😉

Adrian

 

 

Komentuj

2 komentarze

    1. tak, najważniejsze że wszystkie lampki na zielono, tylko ilość wyrazów za mała, brakuje trochę tekstu…dopracuje się i będzie 100%, ale sądzę że to nie wystarczy z założonymi kolanami czekać tylko jeszcze przychodzące linki załatwić artykułowi 😉

      adrian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.